Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama

Günümüz tüketim toplumunun harcamalarını karşılama türlerinden birisi de kredi kullanımıdır. Bankaların kredi ürünleri çeşitlilik göstermekle birlikte kısa vadeli ödeme planına sahip taksit periyotlarının değişiklik gösterebildiği kredi kartları bu ürünlerden sadece birisidir. Uzun vadeli ve değişkenlik göstermeyen ödeme periyotlarına sahip olan ihtiyaç kredileri ise yine çok talep gören ürünlerden bir diğerini oluşturmaktadır. İhtiyaç kredileri bankalarca talep oluşturma aşamasında vade, ödeme periyotları, faiz oranları ve talep edilen para cinsinden miktarı gibi değişkenler belirlenip geri ödeme süresi sonuna kadar değişiklik göstermeyen ürün grubunda yer almaktadır. İhtiyaç kredilerinin özellikleri bankadan bankaya değişkenlik göstermekle birlikte bankacılık sektörü içerisinde önemli bir rekabet unsuru konumuna gelmiştir. Faiz oranları, vade süreleri, kredi miktarı hacmi ve benzeri nitelikler doğrultusunda bankalar hedef müşterilerine ulaşma ve pazar payı oranları konularında yoğun bir rekabet içerisine girmiştir. Bu rekabet ortamı içerisinde müşteriler internet bankacılığı aracılığıyla hangi bankanın kendisi için daha iyi imkanlar sağladığı,hangi bankanın ödeme planları doğrultusunda kredi ürünü sunabildiği hakkında doğrudan bilgi alabilmektedirler. Bankalar bu aşamada internet siteleri aracılığı ile kendi kredi hesaplama modüllerini oluşturup müşterileri ile buluşturmaktadır. Bu yazımızın devamında Ziraat Bankası kredi hesaplama modülü hakkında bilgilendirme sunacağız. Siz de ihtiyaçlarınız doğrultusunda Ziraat Bankası kredi hesaplamadan faydalanmak ya da rakip bankalarla arasındaki farkları belirlemek isterseniz yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederiz.

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır?

İhtiyacınız olan kredi türünde Ziraat Bankası kredi hesaplama yapmak, ödeme planları hakkında bilgi almak için Ziraat Bankası kredi hesaplama uygulamasına girdiğinizde aşağıdaki görseldeki gibi bir sayfa ile karşılaşacaksınız. Bu görselin bulunduğu sayfaya hızlı bir şekilde bağlanmak isterseniz yazımızın sonunda bulunan Ziraat Bankası kredi hesaplama linkine tıklayabilirsiniz.

Ziraat Bankası kredi hesaplama aracına tarayıcınız üzerinden ulaştığınız zaman ilk yapmanız gereken 1 numaralı kısımda görüldüğü gibi “Tüketici Kredisi”, “Taşıt Kredisi” ve “Konut Kredisi” seçeneklerinden size uygun olan kredi türünü seçmeniz olacaktır. 1 numaralı alandaki seçiminize göre bankanın size sunacağı kredi türleri 2 numaralı alanda belirtilmekle birlikte kredi türüne göre değişkenlik göstermektedir. 1 numaralı alanda seçiminiz “Tüketici Kredisi” olduğu zaman 2 numaralı alanda “Masrafsız Tüketici Kredisi”, “Tüketici Kredisi”, “İpotekli Bireysel Finansman Kredisi”, “Biz Tüketici Kredisi”, “Biz Masrafsız Tüketici Kredisi”, “Çalışan Biz Tüketici Kredisi”, “Çalışan Biz Masrafsız Tüketici Kredisi”, “Emekli Biz Tüketici Kredisi”, “Emekli Biz Masrafsız Tüketici Kredisi”, “Oyak Üyelerine Özel Tüketici Kredisi”, “Arsa Kredisi” ve “Eğitim Kredisi” seçenekleri Ziraat Bankası’nın tüketici kredisi ürünleri olarak karşımıza çıkmakta.

1 numaralı alanda seçimimiz “Taşıt Kredisi” yönünde olduğu zaman 2 numaralı alandaki içerik değişmekte ve onlarda “Biz Taşıt Kredisi (Kaskolu)”, “Biz Taşıt Kredisi (Kaskosuz)”, “Komisyonsuz Taşıt Kredisi (Kaskosuz)”, “Komisyonsuz Taşıt Kredisi (Kaskolu)”, “Taşıt Kredisi (Kaskolu)” ve “Taşıt Kredisi (Kaskosuz)” olarak karşımıza çıkmakta.

Son olarak 1 numaralı alandaki seçimimiz “Konut Kredisi” olduğunda ise 2 numaralı alandaki içerik “Biz Konut Kredisi”, “Bankamız Gayrimenkul Konut Kredisi”, “Komisyonsuz Konut Kredisi”, “Yasa Kapsamında İpotekli Bireysel Finansman Kredisi”, “Bireysel İşyeri Kredisi”, “Oyak Üyelerine Özel Konut Kredisi”, “Transfer Konut Kredisi”, “İnşaat Tamamlama Kredisi”, “Çalışan Biz Konut Kredisi”, “Emekli Biz Konut Kredisi” ve “Konut Kredisi” olarak çeşitlilik göstermektedir.

Ziraat Bankası kredi hesaplamada bu kredi türlerinden birini 1 numaralı alanda seçip yine ihtiyacımız doğrultusunda olan kredi ürününün seçimini 2 numaralı alanda yaptıktan sonra 3 numaralı alanda planladığımız kredi miktarını girmemiz gerekmektedir. 3 numaralı alanı doldurduktan sonra 4 numaralı alanda ödeme planımız doğrultusunda ödeme sıklığı derecemizi “Ayda Bir” ve “Üç Ayda Bir” seçeneklerinden birisini seçerek belirmeliyiz. 4 numaralı alanı belirttikten sonra 5 numaralı alanda ödeme planımız doğrultusunda bize uygun olan vade dönemini işaretleyip 6 numaralı alana geçiyoruz. Girmiş olduğumuz bilgilerin doğruluğundan emin değilsek yeniden düzenlemek için 6 numaralı alanda temizle butonuna tıklayıp bilgilerimizi ihtiyacımız doğrultusunda yeniden düzenleme imkanına sahibiz. Bilgilerin planlarımız ve ihtiyacımız doğrultusunda doğru bir şekilde girildiğinden eminsek eğer hesapla butonuna tıklayıp seçmiş olduğumuz Ziraat Bankası kredi hesaplama işlemini tamamlayabiliyoruz.

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama İçin TIKLAYINIZ !

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.