Kredi Sorgulama | Kredi Hesaplama | Kredi Notu

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Sorgulama

Çağımızın en büyük sorunlarından biri de tüketim çılgınlığıdır. Peki, biz bu çılgınlığa kendimizi kaptırmışken en büyük yardımcılarımız kim? Kredi kartları. Taksit imkanları, zaman kazandırması, nakit para sıkıntısını yaşatmaması yönünden kredi kartları hayatımızın her alanında yardımımıza yetişiyor. Özellikle internetten alışveriş yaparken veya elimizden toplu miktarda bir para çıkışı olduğunda taksit seçenekleriyle bizim imdadımıza koşuyor. Hızlı, pratik ve de kolay. Bu da beraberinde kontrolsüz harcamayı ve de bazen büyük bir borç sorununu beraberinde getiriyor. Bu borç ödenmediğinde ise faiz uygulamasıyla karşı karşıya kalınıyor. Bu sefer daha büyük bir kredi kartı borcumuz oluyor.

Tüm bu kötü tecrübeleri yaşamamak için ve ay sonunda kötü bir sürprizle karşılaşmamak için bilinçli kullanıcı olmak önem arz ediyor. Bu noktada kredi kartı harcamalarını kontrol edebilmek, borç durumunu sorgulayabilmek büyük önem kazanıyor. Ziraat bankası kredi kartınızla yaptığınız harcamaların borç durumunu öğrenmek için sunduğu imkanlardan faydalanıp borcunuzu sorgulayabilirsiniz.

Ziraat bankası kredi kartı borcu sorgulama işleminizi nasıl yapabilirsiniz? Ziraat bankası bu konuyla ilgili çeşitli imkanlar sunuyor. Size en kolay olan, arzu ettiğiniz seçeneği seçip kolaylıkla ziraat bankası kredi kartı borçcusorgulamanızı yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kredi kartı borcu sorgulama işlemi için için sms bankacılığı, telefon bankacılığı, internet bankacılığı veya Ziraat Bankası ATM’lerini kullanabilirsiniz.

1. Telefon Bankacılığı

Eğer yakınınızda ziraat bankası ATM’ si yoksa veya sıra beklemek istemiyorsanız  telefon bankacılığını kullanabilirsiniz. Telefon bankacılığı ile borcunuzu öğrenmek için istediğiniz yerde, istediğiniz saatte bu hizmetten faydalanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey 444 00 00 numarasını aramaktır. Sesli komutları takip ederek Ziraat bankası kredi kartı borcu sorgulamanızı yapabilirsiniz.

2. SMS Bankacılığı

Aynı zamanda SMS bankacılığını kullanarak da Ziraat bankası kredi kartı borcu sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Kredi kartınıza ait son ekstre bilgilerinizi 4747 ye mesaj atarak telefonunuza mesaj olarak gelmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için KKEKSTRE yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra ekstre bilgisini öğrenmek istediğiniz Ziraat Bankası kredi kartınızın son 6 hanesini yazarak 4747 numarasına mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

3. İnternet Bankacılığı

Ziraat Bankası kredi kartı borcu sorgulamanın  bir diğer yolu ise internet bankacılığıdır. Kredi kartı borcunuzu sorgulamak için ziraat bankası resmi web sitesine girip aşağıdaki internet şubesine giriş yazan yere tıklayarak giriş sayfasına ulaşabilirsiniz.

Daha sonra karşınıza gelen sayfada giriş bilgilerinizi yazarak sisteme giriş için ilk adımı tamamlayabilirsiniz. Daha sonra telefonunuza gelen şifreyi yazarak sisteme tamamen girebilirsiniz.

Karşınıza çıkan sayfada yukarıda yazan işlem yap kısmına tıklayarak menüye ulaşabilirsiniz. Bu menüden yapmak istediğiniz işlemi seçip Ziraat bankası kredi kartı borcu sorgulamanızı kolayca yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Ziraat bankası internet bankacılığı için şifre alma veya müşteri numaranızı öğrenme gibi işlemleri gerçekleştirmek için 444 00 00 numarasını arayıp müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz.

Kredi kartı ekstrenizi e-posta olarak almak da borcunuzu öğrenmenin bir diğer yoludur. Bunun için ziraat bankası müşteri hizmetlerini arayarak bu isteğinizi dile getirebilirsiniz. Ekstreniz kesildikten sonra 1-2 gün içinde e-postanıza gelecektir. Böylelikle kolaylıkla borcunuzu öğrenebilirsiniz.

İçinde bulunduğumuz tüketim çılgınlığında kontrolsüz harcamaları, ay sonunda kabaran hesapları, büyük kredi kartı borçlarını en aza indirmek için borç durumunu kontrol etmek, harcama yaparken kontrollü gitmek çok büyük önem teşkil ediyor. Ay sonunda büyük bir şokla karşılaşmamak için ziraat bankasının size sunduğu kolaylıklardan faydalanıp harcamalarınızı kontrol edebilirsiniz. Kredi kartlarının bilinçli kullanıldığı sürece hayatımızı gerçekten kolaylaştırdığı bir gerçek. Fakat bütün avantajları aniden dezavantaja dönüşebilir.  Kredi kartı kullanımında bilinçli kullanıcı olmak sizin yazarınıza olacaktır.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.